Havalandırma Sistemleri

Erdil Mekanik olarak, havalandırma sistemlerinde 30+ yıllık deneyimimiz ile profesyonel hizmet veriyoruz. Uzman ekibimiz ile sizlere özel çözümler üreterek kaliteli malzemeler ile havalandırma ihtiyacınızı karşılıyoruz. Havalandırma sistemleri için bizimle iletişime geçin.

Havalandırma Sistemi Tipleri

Havalandırma sistemleri, çalışan sağlığını korumak amacıyla kullanılması önerilmektedir. Havalandırma sistemleri çalışanlara konforlu ve sağlıklı bir çalışma alanı sunmak için kurulan havalandırma sistemidir. Havalandırma sistemi Doğal Havalandırma ve Mekanik Havalandırma olarak 2’ye ayrılmaktadır. Sizde bulunduğunuz çalışma alanını konforlu ve sağlıklı hava için bizimle iletişime geçin.

Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark havalandırma, otoparkların hava akışını düzenlemek ve otopark içinde bulunan arabaların ve insanların sağlığını korumak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Otopark içinde bulunan hava kalitesini iyileştirir ve zararlı gazların oluşumunu önler. Otopark havalandırma sistemi, otopark içinde bulunan arabaların çalıştırılması sırasında oluşan dumanı ve gazları dışarı atmayı sağlar. Bu sayede, otopark içinde bulunan insanların sağlığı korunur ve otopark içinde bulunan arabaların performansı iyileştirilir. Otopark havalandırma sistemleri, otopark yönetiminin önemli bir parçasıdır ve otoparkların etkili bir şekilde işletilmesi için önemlidir.

Baca Sistemleri

Baca sistemleri, ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemleri veya fırınların dumanını, gazını ve diğer atıklarını dışarı çıkarmak için kullanılan bir tüptür. Baca genellikle ev veya işyerinin tavanından veya duvarından çıkar ve çatıya kadar uzanır. Baca sistemleri, ev ve işyerlerinin havalandırılmasını sağlar ve aynı zamanda ev ve işyerlerinde oluşabilecek yangınların önlenmesine yardımcı olur. Baca sistemleri, ev ve işyerlerinin güvenliğini ve sağlığını korumak amacıyla önemlidir. Baca sistemleri, ısıtma sistemleri ve fırınların dumanını, gazını ve diğer atıklarını etkili bir şekilde dışarı atmayı sağlar. Bu sayede, ev ve işyerlerinde hava kalitesi iyileştirilir ve oluşabilecek yangınlar önlenebilir. Klima sistemleri için bizi arayın.

Havalandırma Sistemleri Avantajları

 • Pis kokuların giderilmesini sağlar
 • Taze Hava girişimini sağlar
 • Patlama ve yangın riskini ortadan kaldırır
 • Kirletici yapıları seyreltir
 • Sağlıklı ve konforlu çalışma alanı sağlar

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Projelerimiz

Çözüm Ortaklarımız

Sık Sorulan Sorular

Havalandırma Sistemleri Nedir?
Havalandırma sistemleri, insanların bulunduğu ortamlardaki zararlı maddelerden ve kirli havadan etkilenmemesi amacı ile kurulan havalandırma sistemidir. Yanı sıra vücüda zararlı gazlardan arındırarak temiz bir hava sağlamaktadır. Kısaca kötü havayı dışarı çıkartarak temiz havayı içeriye aktarır.
Cebri Havalandırma Nasıl Çalışır?
 1. Besleme fanı dışarıdan havayı üfler
 2. Hava filtre ve ısıtıcıdan geçer, temizlenir ve ısınır
 3. Hava kanal sisteminden tesise aktarılır
 4. Egzoz fanı havanın dış ortama çıkışını sağlar
Havalandırma Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?
 • Merkezi Havalandırma Sistemi
 • Lokal Havalandırma Sistemi
 • Davlumbaz Havalandırma Sistemi
Doğal Havalandırma Nedir?
Havalandırma Sistemlerinde en yaygın olarak bilinen doğal havalandırma sistemi, pencere, açıklık kapı yolu ile havanın alana dahil olmasıdır. Burada temel, rüzgar basıncıdır. Böyleylikle ortamın havalandırılması sağlanmaktadır.
Mekanik Havalandırma Çalışma Prensibi Nasıldır?
Havalandırma sistemlerinde, en çok tercih edilen havalandırma çeşitlerinden olan cebri havalandırma yöntemi kötü havayı dışarı atarak temiz havanın içeriye girmesini sağlar. Bu işlemi yapabilmesi için fan kullanılır. Fan ilk önce dışarıdan hava üfleme işlemini gerçekleştirmektedir. Sonrasında hava akımının getirilmesini sağlar.
Lokal Mobil Havalandırma Sistemleri Kaç Farklı Şekilde Kurulabilir?
 • Mobil filtre sistemleri
 • Akrobat kol sistemleri
olarak 2 farklı şekilde kurulabilir.
Isıtma – Soğutma sistemleri veya diğer mühendislik çözümlerimiz için uzman ekibimizden teklif alın.